Gostujuće onlajn predavanje (20.11.2020. od 16:15-18h) na prvoj godini osnovnih akademskih studija na Fakultetu organizacionih nauka održaće Aleksandar Vratonjić Gligorijević Chief Marketing Officer – TeleGroup System. Njegov posao je da upravlja inovacijama unutar grupe i da pruža konsultantske usluge u projektima Digitalne Transformacije svojih korporativnih klijenata. Profesionalni put započeo je kao praktikant u kompaniji IBM pre skoro deceniju ipo, dok je još bio na studijama IT menadžmenta na tehničkom fakultetu za matematiku i računarske tehnologije univerziteta Heriot-Watt u Edinburgu u Škotskoj. Po povratku u Srbiju nastavio je da se usavršava radeći na pozicijama u okviru prodaje i implementacije IT rešenja u kompanijama SAGA i potom TeleGroup, kompanije koje su među vodećim sistem integratorima na tržištu Srbije i regiona zapadnog Balkana. 2015. godine dodeljeno mu je priznanje “Young Leader in Change” od strane Američke privredne komore u Srbiji za doprinos radu i razvoju AmChamps programa razvoja mladih talenata u kojem učestvuje od njegovog začetka.