Gostujuće predavanje na predmetu „Menadžment“ 20.11.2019.

U sredu 20.11.2019. u terminu od 14:15h u sali B009 gostujuće predavanje na predmetu „Menadžment“ održaće Sonja Išljamović iz kompanije ComTrade. Sonja je diplomirala na Fakultetu organizacionih nauka, na smeru za Informacione sisteme i tehnologije, gde je kao demonstrator počela da radi još tokom studija, te je sa završetkom fakulteta započela karijeru kao saradnik u nastavi. Potom su usledile master studije iz područaja Upravljanja projektima, što joj je omogućilo da steknem širu sliku u pogledu implementacije softverskih rešenja. Nakon završetka doktorskih studija želela je da stekne iskustvo u praksi i poveže znanje iz različitih oblasti poslovanja, tako da je poslednjih 8 godina radila kao ekspert za poslovnu inteligenciju u Srbiji i Sloveniji, radeći na implementaciji menadžment informacionih sistema za podršku poslovnim procesima, poslovno izveštavanje i bolje donošenje odluka. Njeno glavno područje rada su poslovna inteligencija i analitika, sa akcentom na otkrivanju zakonitostima u podacima i izradi interaktivnih izveštajnih rešenja.  Kod implementacija rešenja poslovne inteligencije glavni cilj joj je da premosti jaz između poslovnih potreba i tehnoloških rešenja, kao i da to rešenje ima dodatanu vrendost u svakodnevnom korišćenju, kako za kompaniju, poslovanje, tako i za krajnje korisnike.